
Banky sa pri schvaľovaní hypoték pridŕžajú svojej vlastnej metodiky. Napriek tomu sa môže každá žiadosť posúdiť individuálne. V takomto prípade hrá kľúčovú úlohu okrem zabezpečenia aj bonita. Tú ovplyvňuje niekoľko faktorov, na základe ktorých sa banka rozhodne, či danú žiadosť schváli. V ekonomickej terminológii je bonita definovaná ako nástroj na vyjadrenie kvality, resp. dobrého mena. Týka sa to najmä firiem, ktorých bonita určuje, či sú dôveryhodné a či majú dobrú povesť. Rovnaký princíp sledujú pri schvaľovaní úverov aj banky. Čím má klient lepšiu bonitu, tým je jeho schopnosť splatiť hypotéku považovaná za vyššiu. Pre banku sa tak stáva dôveryhodnejším, čo otvára priestor na kladné posúdenie žiadosti.
5 najviac sledovaných faktorov ovplyvňujúcich bonitu:
Nižšia bonita nie je dôvodom neskúsiť požiadať banku o hypotekárny úver. Vzhľadom na individuálny prístup k posudzovaniu žiadostí majú šancu získať peniaze aj klienti s nižším príjmom či s menšou finančnou rezervou.
S realitnou maklérkou p. Lenkou Flešárovou som bol veľmi spokojný a je pravdepodobná spolupráca aj v budúcnosti. Určite budem odporúčať.
Bol som veľmi spokojný s promptným a rýchlym priebehom vybavovania náležitostí. Celá vec ohľadom predaja bytu dopadla výborne. Chcem poďakovať celému tímu RHC a zaželať im mnoho ďalších spokojných klientov.
Každý z mojich známych sa čudoval, ako rýchlo prešiel celý proces predaja aj kúpi, nikam som nemusel chodiť. RK mi ušetrila veľa času a všetky dôležité veci vybavila za mňa.