Chcete kúpiť nehnuteľnosť?

- Neviete správne určiť hodnotu kupovanej nehnuteľnosti?
- Máte obavy, aby ste sa nestali obeťou realitného podvodu?
- Chcete vedieť či kupovaná nehnuteľnosť je po právnej stránke v poriadku, či tam nie sú ťarchy, vecne bremená, alebo exekúcia?
- Potrebujete peniaze na kúpu nehnuteľnosti a neviete či vám ich banka požičia?

To všetko vám radi poradíme stačí ak vyplníte tento formulár:

Typ nehnuteľnosti:*
Popis (môžete špecifikovať Vaše požiadavky):
Vaše meno (dobrovoľné)
E-mail:*
Telefón (dobrovoľné)

Čo Vás v samotnom procese pri kúpe nehnuteľnosti čaká:

•    Výber realitného makléra : Realitný maklér vám môže pomôcť s výberom nehnuteľnosti tak, aby cena aj kvalita zodpovedala aktuálnej situácii na trhu a zároveň spĺňala vaše požiadavky a predstavy.
•    Výber nehnuteľnosti : Realitný maklér zadá vaše požiadavky do systému  a vyhovujúce nehnuteľnosti dostanete e-mailom alebo telefonicky. Z nich si vyberiete tú, ktorá  spĺňa vaše požiadavky a vyhovuje aj vašim finančným možnostiam.
•    Dohoda : Ak ste  si nehnuteľnosť vybrali  je potrebné uzavrieť dohodu. Tá upravuje podmienky. Počas tejto doby je  pripravovaná rezervačná zmluva na podpis.
•    Rezervačná zmluva : V prípade vážneho záujmu podpíšete so sprostredkovateľom (realitnou kanceláriou) -  Rezervačnú zmluvu. Tá zaisťuje rezervovanie vybranej nehnuteľnosti po dobu, kým sa podpíše kúpna zmluva.
•    Zaplatenie rezervačného poplatku : Rezervačný poplatok je zároveň  započítaný do kúpnej ceny. Odo dňa zloženia poplatku je vybraná nehnuteľnosť záväzne rezervovaná a nie je možné ju ponúkať ďalšiemu klientovi.
•    Zmluva o budúcej kúpnej zmluve : Uzatvára sa v prípade, keď predávajúci a kupujúci majú záujem kúpnu zmluvu uzavrieť, ale z určitých dôvodov to zatiaľ nie je možné /napr. čaká sa na schválenie hypotéky/ . Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je  zaväzujúca k následnému uzavretiu Kúpnej zmluvy.
•    Kúpna zmluva : Na základe predchádzajúcich zmlúv prechádza vlastníctvo nehnuteľnosti z predávajúcich na kupujúceho. K prechodu vlastníckeho práva dochádza zápisom do Katastra nehnuteľností.
•    Financovanie nehnuteľností : V prípade, že nehnuteľnosti financujete prostredníctvom hypotéky, prípadne bankovým úverom, bude vaša banka požadovať zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť vo svoj prospech. Záložné právo obvykle zriaďuje majiteľ nehnuteľnosti a vzniká zápisom do Katastra nehnuteľností.
•    Návrh na vklad do Katastra nehnuteľností : Návrh na vklad vlastníckeho práva do Katastra nehnuteľností je nutné vykonať vždy, keď dochádza k zmene majiteľa zapísaného na liste vlastníctva. Zvyčajne trvá 30 dní, kým sa prevedú užívacie práva a nehnuteľnosť na nového majiteľa.
 

Facebook

Spokojní klienti

Ing. Milan S, Nižný Orlík

Bol som maximálne spokojný, pretože sa jedná o kolektív fundovaných pracovníkov a pristupujú vysoko zodpovedne. Aj po predaji mi vyšli maximálne v ústrety.


Martin Marcinčin, Stebník

Chcel by som sa Vám poďakovať za Vaše služby za ochotu komunikáciu efektívnosť za vašu profesionálnosť. Som veľmi spokojný a určite sa obrátim na Vás aj v budúcnosti. S pozdravom


Marcela Kačmárová, Stropkov

Som veľmi rada, že som oslovila niekoho z RHC...Veľmi mi pomohli, odľahčili situáciu, všetko potrebné zabezpečili. Pán Žak a pani Lenku Flešárová sú veľmi ústretoví a milí. Ďakujem im veľmi pekne za pomoc pri kúpe bytu. 
PS: Nech sa vám darí... :)


Zdielať

Rady

Pozor: Daň z nehnuteľnosti je nutné podať do...
Kto je povinný  podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti Ak ste vlani kúpili nehnuteľnosť, ale...
Banky v čase pandémie KORONAVÍRUSOM ponúkajú odklad splátok...
Šíriaca sa pandémia COVID 19 zasiahla do života všetkých ľudí. Mnohí z vás neplánovane ostali doma, ...