Bývanie v kontajnerovom dome

Ešte pred pár rokmi boli ľudia obývajúci kontajnerové domy častým terčom posmechu. Napriek expanzii sa kontajnerové domy stále stretávajú s množstvom rozporuplných reakcií.  Splnenie všetkých estetických, praktických a kvalitatívnych nárokov, samozrejme, závisí od vybraného domu a jeho prevedenia. Pri dobrom návrhu projektu ponúkne bývanie v kontajnerovom dome rovnakú úroveň ako bežný rodinný dom s viacerými plusmi aj mínusmi. Kým vo svete je takáto forma bývania na vzostupe, kontajnerové domy na Slovensku stále čakajú na väčší boom.

Ten by mohol priniesť rast dopytu po lacnejšom bývaní v rytme „eko“, obzvlášť v lokalitách, kde sú drahšie nehnuteľnosti a chýbajú voľné pozemky na predaj.

Výhody kontajnerových domov: 

Nižšia cena – V porovnaní s murovaným domom môžu byť náklady nižšie aj o pár tisíc eur. Jednoduchšie modulové domy s výmerou 2-izbového bytu sa dajú zrealizovať aj za 30 000 €. Plusom sú aj nižšie nároky na pozemok, čo môže takisto ušetriť nejaké peniaze.

Rýchla realizácia – Výstavba prebiehajúca zhotovením prefabrikovaných modulov  a ich následným spájaním do jedného celku na mieste výstavby výrazne urýchľuje realizáciu. Tá môže byť hotová za 4 až 6 týždňov v závislosti od typu domu a jeho veľkosti.

Ekologické bývanie – Už samotná realizácia, pri ktorej sa nevyprodukuje množstvo odpadu, je dosť šetrná. Navyše, kontajner je po rokoch možné recyklovať. Plusom je aj využitie dreva a iných prírodných materiálov pri zariaďovaní interiéru. Kombinácia oceľových konštrukcií a prírodných prvkov v interiéri robí z kontajnerových domov vhodné bývanie pre alergikov.

Nevýhody kontajnerových domov:

Dizajn – Kontajnerové domy ponúkajú viaceré možnosti prevedenia, no po dizajnovej stránke ťahajú za kratší koniec. Obmedzenia v tomto smere spôsobujú samotné modulové konštrukcie. V interiéri je však priestor na originálne dizajnové riešenia otvorený.

Korózia – Domy sa dajú upraviť tak, aby bol ich povrch chránený, no celkom odolný voči korózii nebude. Problémy zvyknú nastávať najmä v prípade nekvalitnej alebo zle aplikovanej izolácie. Pri realizácii sa odporúča vsadiť na izoláciu z vonkajšej aj vnútornej strany, čo bude mať význam aj z hľadiska komfortu a spotreby tepla počas vykurovacej sezóny.

Stavebné povolenie – Napriek jednoduchšiemu spôsobu realizácie je aj pri týchto príbytkoch nutné stavebné povolenie. Po ukončení výstavby musí takisto prebehnúť aj riadna kolaudácia.  Výnimkou sú len tzv. mobilheimy, ktoré slúžia ako prenosné mobilné kontajnerové domčeky prevážané kamiónmi alebo v prívesoch.

Približná výška úveru:
Popis (môžete špecifikovať Vaše požiadavky):
Vaše meno (dobrovoľné)
E-mail:*
Telefón (dobrovoľné)

Facebook

Spokojní klienti

Ľudmila Soročinová, Svidník

Chcem poďakovať kolektívu RHC za vysoko profesionálny prístup pri predaji mojej nehnuteľnosti.

Mária K., Svidník

Som veľmi spokojná so službami, zvlášť pani Ing. Regrutovej. Nikam som nemusela chodiť, všetko vybavili za mňa, či už kataster aj prepis plynu, elektriky a ostatných energií. ĎAKUJEM


p. Račková, Stropkov

So službami RK sme boli veľmi spokojný. Rýchla komunikácia a príjemné vystupovanie. Určite by sme odporučili.


Zdielať

Rady

Byt bez balkóna má riešenie
Byt bez balkóna má menšiu hodnotu. Nemať balkón môže byť smutné. Pre mnohých z nás by to bolo bývani...
Rekonštrukcia bytu
CHYSTÁTE SA REKONŠTRUOVAŤ BYT? KOHO TREBA UPOZORNIŤ,  AKÉ  POVOLENIA  POTREBUJETE? PORADÍME... AKO ...